RMCF2512FT1R00
Mfr.Part #
RMCF2512FT1R00
Manufacturer
Stackpole Electronics, Inc.
Description
RES 1 OHM 1% 1W 2512
Manufacturer :
Stackpole Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Thick Film
Failure Rate :
Features :
Automotive AEC-Q200
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
2512 (6432 Metric)
Power (Watts) :
1W
Product Status :
Active
Ratings :
AEC-Q200
Resistance :
1 Ohms
Supplier Device Package :
2512
Temperature Coefficient :
±400ppm/°C
Tolerance :
±1%