RT0201BRD0749R9L
Mfr.Part #
RT0201BRD0749R9L
Manufacturer
YAGEO
Description
RES SMD 49.9 OHM 0.1% 1/20W 0201
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Thin Film
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Power (Watts) :
0.05W, 1/20W
Resistance :
49.9 Ohms
Supplier Device Package :
0201
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
RT0201BRD0749R9L
Manufacturer related products
Catalog related products
Related products
Part Manufacturer Stock Description
RT0200 TE Connectivity ALCOSWITCH Switches 35,000 SWITCH PB 6A MOM BLACK PANEL