WSL1206R2000FEA
Mfr.Part #
WSL1206R2000FEA
Description
RES 0.2 OHM 1% 1/4W 1206
Features :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Operating Temperature :
-65°C ~ 170°C
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Resistance :
200 mOhms
Supplier Device Package :
1206
Temperature Coefficient :
±75ppm/°C
Tolerance :
±1%