WSL2010R2000FEA
Mfr.Part #
WSL2010R2000FEA
Description
RES 0.2 OHM 1% 1/2W 2010
Operating Temperature :
-65°C ~ 170°C
Package / Case :
2010 (5025 Metric)
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Resistance :
200 mOhms
Supplier Device Package :
2010
Temperature Coefficient :
±75ppm/°C
Tolerance :
±1%
Datasheets
WSL2010R2000FEA
Manufacturer related products
Catalog related products
Related products
Part Manufacturer Stock Description
WSL2 Apex Tool Group 35,000 SOLDERING STATION 150W 2 CH 120V