WSL2816R0200FEH
Mfr.Part #
WSL2816R0200FEH
Description
RES 0.02 OHM 1% 2W 2816
Operating Temperature :
-65°C ~ 170°C
Package / Case :
Nonstandard
Power (Watts) :
2W
Resistance :
20 mOhms
Supplier Device Package :
2816
Temperature Coefficient :
±75ppm/°C
Tolerance :
±1%
Datasheets
WSL2816R0200FEH
Manufacturer related products
Catalog related products
Related products
Part Manufacturer Stock Description
WSL2 Apex Tool Group 35,000 SOLDERING STATION 150W 2 CH 120V