RC0201FR-0718K2L
Mfr.Part #
RC0201FR-0718K2L
Description
RES 18.2K OHM 1% 1/20W 0201
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Power (Watts) :
0.05W, 1/20W
Resistance :
18.2 kOhms
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Tolerance :
±1%