RC0201FR-072M2L
Mfr.Part #
RC0201FR-072M2L
Description
RES 2.2M OHM 1% 1/20W 0201
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Power (Watts) :
0.05W, 1/20W
Resistance :
2.2 MOhms
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Tolerance :
±1%