CRCW02012M20FNED
- Mfr.Part #
- CRCW02012M20FNED
- Description
- RES SMD 2.2M OHM 1% 1/20W 0201
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 155°C
- Package / Case :
- 0201 (0603 Metric)
- Power (Watts) :
- 0.05W, 1/20W
- Resistance :
- 2.2 MOhms
- Supplier Device Package :
- 0201
- Temperature Coefficient :
- ±200ppm/°C
- Tolerance :
- ±1%