ERJ-1GNF7681C
Mfr.Part #
ERJ-1GNF7681C
Description
RES SMD 7.68K OHM 1% 1/20W 0201
Thick Film
Failure Rate :
Features :
Automotive AEC-Q200
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Power (Watts) :
0.05W, 1/20W
Product Status :
Active
Ratings :
AEC-Q200
Resistance :
7.68 kOhms
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Tolerance :
±1%