RT0402FRE0749R9L
Mfr.Part #
RT0402FRE0749R9L
Description
RES SMD 49.9 OHM 1% 1/16W 0402
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
0.063W, 1/16W
Resistance :
49.9 Ohms
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%