ERJ-U02F7502X
Mfr.Part #
ERJ-U02F7502X
Description
RES 75K OHM 1% 1/10W 0402 SMD
Features :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Power (Watts) :
0.1W, 1/10W
Product Status :
Active
Resistance :
75 kOhms
Supplier Device Package :
0402
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Tolerance :
±1%