RR0510P-4021-D
Mfr.Part #
RR0510P-4021-D
Manufacturer
Susumu
Description
RES SMD 4.02KOHM 0.5% 1/16W 0402
Manufacturer :
Susumu
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Thin Film
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Power (Watts) :
0.063W, 1/16W
Resistance :
4.02 kOhms
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.5%