RR0816P-392-D
Mfr.Part #
RR0816P-392-D
Manufacturer
Susumu
Description
RES SMD 3.9K OHM 0.5% 1/16W 0603
Manufacturer :
Susumu
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Thin Film
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Power (Watts) :
0.063W, 1/16W
Resistance :
3.9 kOhms
Supplier Device Package :
0603
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.5%