ERJ-8GEYJ1R0V
Mfr.Part #
ERJ-8GEYJ1R0V
Description
RES SMD 1 OHM 5% 1/4W 1206
Features :
Automotive AEC-Q200
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Product Status :
Not For New Designs
Resistance :
1 Ohms
Supplier Device Package :
1206
Temperature Coefficient :
-100/ +600ppm/°C
Tolerance :
±5%