KDV06FR300ET
Mfr.Part #
KDV06FR300ET
Manufacturer
Ohmite
Description
RES 0.33 OHM 1% 1/5W 0603
Manufacturer :
Ohmite
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Metal Film
Failure Rate :
Features :
Current Sense
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Power (Watts) :
0.2W, 1/5W
Resistance :
300 mOhms
Supplier Device Package :
0603
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%