ERJ-PB3B6802V
Mfr.Part #
ERJ-PB3B6802V
Description
RES SMD 68K OHM 0.1% 1/5W 0603
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Power (Watts) :
0.2W, 1/5W
Resistance :
68 kOhms
Supplier Device Package :
0603
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±0.1%