KDV12FR220ET
Mfr.Part #
KDV12FR220ET
Description
RES 0.22 OHM 1% 1/2W 1206
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Resistance :
220 mOhms
Supplier Device Package :
1206
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%