RT0603BRD0752K3L
Mfr.Part #
RT0603BRD0752K3L
Description
RES SMD 52.3KOHM 0.1% 1/10W 0603
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
0.1W, 1/10W
Resistance :
52.3 kOhms
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%