ERA-6AEB271V
Mfr.Part #
ERA-6AEB271V
Description
RES 270 OHM 0.1% 1/8W 0805
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
0.125W, 1/8W
Resistance :
270 Ohms
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%