RL1220T-R033-J
Mfr.Part #
RL1220T-R033-J
Manufacturer
Susumu
Description
RES 0.033 OHM 5% 1/4W 0805
Manufacturer :
Susumu
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Thin Film
Failure Rate :
Features :
Current Sense
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Resistance :
33 mOhms
Supplier Device Package :
0805
Temperature Coefficient :
0/ +350ppm/°C
Tolerance :
±5%