RT0402BRD0795K3L
Mfr.Part #
RT0402BRD0795K3L
Description
RES SMD 95.3KOHM 0.1% 1/16W 0402
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
0.063W, 1/16W
Resistance :
95.3 kOhms
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%