RNCF0603BTC328K
Mfr.Part #
RNCF0603BTC328K
Description
RES 328K OHM 0.1% 1/10W 0603
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
0.167W, 1/6W
Resistance :
328 kOhms
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±0.1%