RNCF0603BTE1K21
Mfr.Part #
RNCF0603BTE1K21
Description
RES 1.21K OHM 0.1% 1/10W 0603
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
0.167W, 1/6W
Resistance :
1.21 kOhms
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%