CSR0805FKR300
Mfr.Part #
CSR0805FKR300
Description
RES 0.3 OHM 1% 1/4W 0805
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Resistance :
300 mOhms
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Tolerance :
±1%