ERJ-8CWFR033V
Mfr.Part #
ERJ-8CWFR033V
Description
RES 0.033 OHM 1% 1W 1206
Features :
Automotive AEC-Q200, Current Sense
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Power (Watts) :
1W
Product Status :
Active
Resistance :
33 mOhms
Supplier Device Package :
1206
Temperature Coefficient :
±75ppm/°C
Tolerance :
±1%