TLRP3A20CR040FTE
Mfr.Part #
TLRP3A20CR040FTE
Manufacturer
TE Connectivity AMP Connectors
Description
RES 0.04 OHM 1% 2W 2512
Manufacturer :
TE Connectivity AMP Connectors
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Metal Element
Failure Rate :
Features :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Current Sense
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 170°C
Package / Case :
2512 (6432 Metric)
Power (Watts) :
2W
Product Status :
Active
Ratings :
AEC-Q200
Resistance :
40 mOhms
Supplier Device Package :
2512
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±1%
Datasheets
TLRP3A20CR040FTE
Manufacturer related products
    CONN PLUG HOUSING CPC 6POS BLACK
    CONN RECEPT HOUSING CPC 6POS BLK
    CONN RECEPT HOUSING CPC 4POS BLK
    CONN HOUSING SOCKET CPC 5POS BLK
    CONN PLUG HOUSING CPC 4POS BLACK