CSRT2512FTR300-UP
Mfr.Part #
CSRT2512FTR300-UP
Description
RES, CS, 2512, 0.3 OHM, 1%, 3.5W
Composition :
Thin Film
Failure Rate :
Features :
Automotive AEC-Q200, Current Sense
Operating Temperature :
-55°C ~ 170°C
Package / Case :
2512 (6432 Metric)
Power (Watts) :
3.5W
Product Status :
Active
Ratings :
AEC-Q200
Resistance :
300 mOhms
Supplier Device Package :
2512
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%