352291RFT
Mfr.Part #
352291RFT
Description
RES SMD 91 OHM 1% 3W 2512
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
3W
Resistance :
91 Ohms
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Tolerance :
±1%
Datasheets
352291RFT
Manufacturer related products
    CONN PLUG HOUSING CPC 6POS BLACK
    CONN RECEPT HOUSING CPC 6POS BLK
    CONN RECEPT HOUSING CPC 4POS BLK
    CONN HOUSING SOCKET CPC 5POS BLK
    CONN PLUG HOUSING CPC 4POS BLACK
Part Manufacturer Stock Description
3522 Keystone Electronics Corp. 421,740 FUSE CLIP BLADE 500V 30A PCB
3522 Littelfuse 35,000 FUSE CLIP BLADE
3522 Pololu Corporation 197 RED ROMI CHASSIS MTR CLIP 2PK
3522 Adafruit 479 ENAMELED COPPER MAGNET WIRE 11
3522 3M 35,000 INSERTION TOOL
3522-04-0100-99 CnC Tech 3,640 CONN HEADER VERT 4POS 2.54MM
3522-04-0101-99 CnC Tech 4,377 CONN HEADER SMD 4POS 2.54MM
3522-06-0100-99 CnC Tech 2,750 CONN HEADER VERT 6POS 2.54MM
3522-06-0101-99 CnC Tech 3,300 CONN HEADER SMD 6POS 2.54MM
3522-08-0100-99 CnC Tech 2,200 CONN HEADER VERT 8POS 2.54MM
3522-08-0101-99 CnC Tech 2,602 CONN HEADER SMD 8POS 2.54MM
3522-10-0100-99 CnC Tech 1,850 CONN HEADER VERT 10POS 2.54MM
3522-10-0101-99 CnC Tech 2,145 CONN HEADER SMD 10POS 2.54MM
3522-12-0100-99 CnC Tech 1,590 CONN HEADER VERT 12POS 2.54MM
3522-12-0101-99 CnC Tech 1,908 CONN HEADER SMD 12POS 2.54MM