GMR100HTBFA10L0
- Mfr.Part #
- GMR100HTBFA10L0
- Manufacturer
- ROHM Semiconductor
- Description
- RES 0.01 OHM 1% 7W 2512
- Stock
- 2011
- Manufacturer :
- ROHM Semiconductor
- Product Category :
- Chip Resistor - Surface Mount
- Composition :
- Metal Element
- Failure Rate :
- Features :
- Automotive AEC-Q200
- Number of Terminations :
- 2
- Operating Temperature :
- -65°C ~ 170°C
- Package / Case :
- 2512 (6432 Metric)
- Power (Watts) :
- 7W
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- AEC-Q200
- Resistance :
- 10 mOhms
- Supplier Device Package :
- 2512
- Temperature Coefficient :
- ±20ppm/°C
- Tolerance :
- ±1%