NPS2T-500RF1
Mfr.Part #
NPS2T-500RF1
Description
RES SMD 500 OHM 1% 25W TO126
Stock
788
Operating Temperature :
-40°C ~ 175°C
Power (Watts) :
25W
Resistance :
500 Ohms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%
Datasheets
NPS2T-500RF1
Manufacturer related products
    FUSE CRTRDGE 200A 300VAC/125VDC
    FUSE CRTRDGE 150A 300VAC/125VDC
    FUSE CRTRDGE 250A 300VAC/125VDC
    FUSE CRTRDGE 400A 300VAC/125VDC
    FUSE CRTRDGE 350A 300VAC/125VDC
Part Manufacturer Stock Description
NPS22-M Artesyn Embedded Power 35,000 AC/DC CONVERTER 5V 25W
NPS23-M Artesyn Embedded Power 35,000 AC/DC CONVERTER 12V 25W
NPS24-M Artesyn Embedded Power 35,000 AC/DC CONVERTER 15V 25W
NPS25-M Artesyn Embedded Power 35,000 AC/DC CONVERTER 24V 25W
NPS28-M Artesyn Embedded Power 35,000 AC/DC CONVERTER 48V 25W