RMCF0402JT360R
Mfr.Part #
RMCF0402JT360R
Description
RES 360 OHM 5% 1/16W 0402
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Power (Watts) :
0.063W, 1/16W
Resistance :
360 Ohms
Supplier Device Package :
0402
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±5%