RMCF0402FT18K7
Mfr.Part #
RMCF0402FT18K7
Description
RES 18.7K OHM 1% 1/16W 0402
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
0.063W, 1/16W
Resistance :
18.7 kOhms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%