RMCF0402FT240K
Mfr.Part #
RMCF0402FT240K
Description
RES 240K OHM 1% 1/16W 0402
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
0.063W, 1/16W
Resistance :
240 kOhms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%