RMCF0402FT174R
Mfr.Part #
RMCF0402FT174R
Description
RES 174 OHM 1% 1/16W 0402
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
0.063W, 1/16W
Resistance :
174 Ohms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%