CR0603-FX-2212ELF
Mfr.Part #
CR0603-FX-2212ELF
Manufacturer
Bourns, Inc.
Description
RES SMD 22.1K OHM 1% 1/10W 0603
Manufacturer :
Bourns, Inc.
Thick Film
Failure Rate :
Features :
Moisture Resistant
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Power (Watts) :
0.1W, 1/10W
Resistance :
22.1 kOhms
Supplier Device Package :
0603
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%