RMCF0402FT2M21
Mfr.Part #
RMCF0402FT2M21
Description
RES 2.21M OHM 1% 1/16W 0402
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
0.063W, 1/16W
Resistance :
2.21 MOhms
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Tolerance :
±1%