RMCF0402FT4M64
Mfr.Part #
RMCF0402FT4M64
Manufacturer
Stackpole Electronics, Inc.
Description
RES 4.64M OHM 1% 1/16W 0402
Manufacturer :
Stackpole Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Thick Film
Failure Rate :
Features :
Automotive AEC-Q200
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Power (Watts) :
0.063W, 1/16W
Product Status :
Active
Ratings :
AEC-Q200
Resistance :
4.64 MOhms
Supplier Device Package :
0402
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Tolerance :
±1%