RC0603FR-071M2L
Mfr.Part #
RC0603FR-071M2L
Description
RES 1.2M OHM 1% 1/10W 0603
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
0.1W, 1/10W
Resistance :
1.2 MOhms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%