RMCF0805FT165K
Mfr.Part #
RMCF0805FT165K
Description
RES 165K OHM 1% 1/8W 0805
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
0.125W, 1/8W
Resistance :
165 kOhms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%