RK73H1JTTD4530F
Mfr.Part #
RK73H1JTTD4530F
Description
RES 453 OHM 1% 1/8W 0603
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Power (Watts) :
0.125W, 1/8W
Resistance :
453 Ohms
Supplier Device Package :
0603
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%