ERJ-2RKF1073X
Mfr.Part #
ERJ-2RKF1073X
Manufacturer
Panasonic
Description
RES SMD 107K OHM 1% 1/10W 0402
Manufacturer :
Panasonic
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Thick Film
Failure Rate :
Features :
Automotive AEC-Q200
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Power (Watts) :
0.1W, 1/10W
Product Status :
Active
Ratings :
AEC-Q200
Resistance :
107 kOhms
Supplier Device Package :
0402
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%