RMCF1206FT45R3
Mfr.Part #
RMCF1206FT45R3
Description
RES 45.3 OHM 1% 1/4W 1206
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Resistance :
45.3 Ohms
Supplier Device Package :
1206
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%