ERJ-3GEYJ911V
Mfr.Part #
ERJ-3GEYJ911V
Description
RES SMD 910 OHM 5% 1/10W 0603
Features :
Automotive AEC-Q200
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Power (Watts) :
0.1W, 1/10W
Product Status :
Active
Resistance :
910 Ohms
Supplier Device Package :
0603
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Tolerance :
±5%