RC0805FR-07523RL
Mfr.Part #
RC0805FR-07523RL
Description
RES 523 OHM 1% 1/8W 0805
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
0.125W, 1/8W
Resistance :
523 Ohms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%