RK73H2ATTD6650F
Mfr.Part #
RK73H2ATTD6650F
Description
RES 665 OHM 1% 1/4W 0805
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Resistance :
665 Ohms
Supplier Device Package :
0805
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%