ERJ-3GEYJ395V
Mfr.Part #
ERJ-3GEYJ395V
Description
RES SMD 3.9M OHM 5% 1/10W 0603
Features :
Automotive AEC-Q200
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Power (Watts) :
0.1W, 1/10W
Product Status :
Active
Resistance :
3.9 MOhms
Supplier Device Package :
0603
Temperature Coefficient :
-400/ +150ppm/°C
Tolerance :
±5%