ERJ-3EKF3741V
Mfr.Part #
ERJ-3EKF3741V
Description
RES SMD 3.74K OHM 1% 1/10W 0603
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
0.1W, 1/10W
Resistance :
3.74 kOhms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%