ERJ-PB3D4530V
Mfr.Part #
ERJ-PB3D4530V
Description
RES SMD 453 OHM 0.5% 1/5W 0603
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Power (Watts) :
0.2W, 1/5W
Resistance :
453 Ohms
Supplier Device Package :
0603
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±0.5%