ERJ-PB3D1541V
Mfr.Part #
ERJ-PB3D1541V
Manufacturer
Panasonic
Description
RES SMD 1.54K OHM 0.5% 1/5W 0603
Manufacturer :
Panasonic
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Thick Film
Failure Rate :
Features :
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Power (Watts) :
0.2W, 1/5W
Product Status :
Active
Ratings :
AEC-Q200
Resistance :
1.54 kOhms
Supplier Device Package :
0603
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±0.5%