CPF0603F2K32C1
Mfr.Part #
CPF0603F2K32C1
Description
RES SMD 2.32K OHM 1% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
0.063W, 1/16W
Resistance :
2.32 kOhms
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%
Datasheets
CPF0603F2K32C1
Manufacturer related products
    CONN PLUG HOUSING CPC 6POS BLACK
    CONN RECEPT HOUSING CPC 6POS BLK
    CONN RECEPT HOUSING CPC 4POS BLK
    CONN HOUSING SOCKET CPC 5POS BLK
    CONN PLUG HOUSING CPC 4POS BLACK